17 листопада 2016 р. в Києві відбулася друга зустріч Клубу енергоефективності, присвячена актуальній для українців темі підвищення вартості комунальних послуг: «Перша платіжка: шокова терапія чи стимул до енергозбереження?»

У заході взяли участь експерт РПР, учасник Несторівські групи Святослав Павлюк, заступник директора програми ЄБРР «IQ-energy» Володимир Шимкін, консультант Інституту сталого врядування Квентін Буланже, координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко, керівник департаменту об’єктної дистрибуції компанії «Хенкель Баутехнік (Україна)» Микола Пасько, спеціаліст з систем теплопостачання компанії «Данфос ТОВ» Олександр Гут, директор департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова та інші.

У першому блоці, присвяченому успішним регіональним кейсам з підвищення енергоефективності, спікери поділилися досвідом і результатами теплової модернізації. Тамара Ігуш, керівник інвестиційного відділу КП «Полтаватеплоенерго» розповіла, що завдяки комплексній реконструкції котельні, заміни тепломереж, встановлення ІТП та повній заміні котельного обладнання середня економія для кінцевих споживачів склала> 21%.

У другому блоці, присвяченому технологіям і механізмам забезпечення енергоефективності, Микола Пасько з «Хенкель Баутехнік (Україна)» наголосив на необхідності комплексного підходу до теплової модернізації: «Комплексну теплову модернізацію можна порівняти з автомобілем. Добре, коли все на місці – є бензин, колеса, кермо. Якщо модернізувати тільки тепломережу, ви будете правильно подавати тепло, але без утеплення самого будинку воно просто не буде там зберігатися».

У третьому блоці експерти обговорили те, як зробити енергоефективний ентузіазм масовим. Квентін Буланже з Інституту сталого розвитку навів результати дослідження, згідно з яким основними перепонами на шляху поширення енергозбережувальних практик є не фінансові або адміністративні, а саме інформаційні. Тому поширення історій успіху і грамотна інформаційна робота – те що потрібно Україні сьогодні перш за все.

Експерти дійшли висновку, що в Україні існують всі компоненти, необхідні для енергоефективної економіки, але не існує налагодженої системи. У той же час, оцінюючи прогрес України у впровадженні енергоефективних практик, учасники погодилися, що взятий темп цілком відповідає тому, як вибудовували енергоефективну економіку наші західні сусіди.

Організаторами другої зустрічі Клубу Еенергоефективності виступили Держенергоефективності, «Хенкель Баутехнік (Україна)», «Данфос ТОВ» і громадянська мережа ОПОРА. Клуб Енергоефективності почав роботу в 2016 році. Ініціаторами проведення Клубу виступила компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» та громадянська мережа ОПОРА. У першій зустрічі, присвяченій оцінці механізму субсидій, взяли участь Міністр енергетики Ігор Насалик, народний депутат Ігор Кононенко, керівник профільного проект USAID Діана Корсакайте та інші.

Більше інформації про другу зустріч та сам Клуб.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 1 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here