Сучасні металопластикові вікна зазвичай мають абсолютно гладку поверхню,
яка досягається завдяки особливому зв’язку між молекулами полімерів. І хоча на
таких вікнах пил і бруд майже не затримуються, мінімального догляду вони все
ж потребують. Майте на увазі кілька простих порад по догляду, дотримуючись
яких, Ви забезпечите максимально тривалий строк служби та збережете привабливий зовнішній вигляд своїх вікон. Рекомендації зібрані за експертної участі
Олексія Біленка, заступника директора з міжнародних проектів компанії REHAU:

1Захистіть вікно під час ремонтних робіт

Перш за все, важливо не зіпсувати вікно під час ремонтних робіт та обробки відкосів. Для цього всі видимі частини вікна слід захистити за допомогою плівки та малярного скотчу. Намагайтесь не відчиняти стулки під час тинькування – якщо будівельна суміш потрапить в робочі механізми, фурнітура вийде з ладу.

2Не пошкодьте склопакет

Вирішивши відрізати металеву трубу під вікном, або навпаки – щось приварити, пам’ятайте, що іскри, які виникають під час цих робіт, можуть пошкодити не лише профіль, а й склопакет.

3Не залишайте стулку у відкритому положенні

Не залишайте стулку на довгий час у відкритому положенні, особливо влітку, адже загроза її провисання через важкий склопакет досить велика. Для провітрювання найкраще використовувати відкидне положення стулки.

4Повертайте стулку тільки в закритому положенні

Якщо стулка не обладнана механізмом блокуванням некоректного відчинення, то повертати ручку слід тільки в закритому положенні стулки, інакше вона просто випаде із зачепів. Щонайменше – Ви дуже злякаєтесь.

5Не допускайте потрапляння миючого засобу на профіль чи ущільнювач

Миття ПВХ-вікна нічим не відрізняється від миття звичайного вікна, варто тільки дотримуватись пересторог, які стосуються саме миючого засобу: в жодному разі не допускайте його потрапляння на профіль чи ущільнювач. Обирайте ефективні та безпечні миючі засоби для догляду за Вашим вікном.

6Не використовуйте агресивні миючі засоби

Категорично забороняється використовувати агресивні засоби, що містять хлор, тому що вони можуть пошкодити ПВХ-профіль. Якщо Ви не впевнені, чи можна використовувати миючий засіб для полімерного матеріалу, краще застосовуйте звичайний мильний розчин та м’яку губку без абразивної поверхні. Можливо, Вам доведеться докласти трохи більше зусиль, проте ризик пошкодження віконного профілю буде виключено.

7Регулярно доглядайте за фурнітурою та ущільнювачем

Фурнітура та ущільнювач також потребують додаткового догляду. Щонайменше один раз на рік петлі та рухомі частини деталі слід обробляти спеціальною смазкою, яка не містить смоли та кислоти. Двічі на рік варто промивати ущільнювач, адже саме від його стану залежать герметичність та теплоізоляція у приміщенні. Навесні та восени промийте ущільнювачі теплою водою та намастіть їх спеціальною смазкою. Якщо ж Ви не бажаєте витрачати багато часу на миття вікон та видалення бруду мильним розчином, використовуйте спеціальний засіб для миття ПВХ-профілів за 15-20 секунд він видалить усі забруднення, при цьому безпечний і не потребує застосування захистних засобів при використанні».

Дотримуйтесь цих простих рекомендацій, і Ваші вікна служитимуть Вам довго та якісно.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 1 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here