17 листопада в Києві відбулося засіданні Клубу Енергоефективності, у якому взяли участь представники компанії “Данфосс ТОВ”.

Клуб Енергоефективності
Клуб Енергоефективності

Це вже друга зустріч експертів з енергоефективності, представників компаній теплокомуненерго, представників ОСББ, журналістів провідних видань, представників міжнародних компаній виробників сучасного енергоефективного обладнання, на якій учасники спілкувалися на дуже важливу тему сьогодення: «Перша платіжка: шокова терапія чи стимул до енергозбереження».

Підвищення тарифів на енергоресурси, яке відбувається в останні роки в Україні, стимулює громадян до вживання заходів з енергоефективності для зниження їх споживання, що дозволить знизити сплату за комунальні послуги. З іншого боку вживаються заходи для економії енергоресурсів на підприємствах теплокомуненерго шляхом заміни застарілого обладнання на сучасне. Що допомагає і що заважає реалізовувати проекти з енергоефективності, де брати фінансування на реалізацію таких проектів — ці та інші питання обговорювали учасники зустрічі.

Олександр Гут, експерт з систем теплопостачання компанії «Данфос ТОВ», акцентував увагу учасників на величезній проблемі нерозуміння українцями того, як варто поводитися із теплом: «Культури споживання теплової енергії в Україні не існує. В більшості будинків енергію споживають так, ніби тепло живе в батареях, а світло — в лампочках. Це ненормальна ситуація, має бути чіткий облік використання тепла та звичка розумно поводитися з нею. Енергоефективність — це термін, який пояснює суть явища і його складових: облік — це розуміння того, скільки енергії надходить і споживається, утеплення — це те, як зберегти енергію, яка надійшла в будинок, контроль за витратами — це вже те, як саме зберігається тепло, в якій мірі його можна заощадити без втрати комфорту», — пояснив Олександр Гут.

Програма другого засідання Клубу Енергоефективності складалася з трьох блоків. В першому блоці були представлені приклади успішних кейсів комунальних підприємств та ОСББ, яким вдалося досягти значних результатів у зниженні енерговитрат. У другому блоці фахівці від бізнесу та міжнародних проектів підтримки енергоефективності розповіли про чинні механізми підтримки енергозбереження. У третій частині програми засідання Клубу учасники обговорили, що треба робити щоб прискорити процеси, які дозволяють значно знизити споживання енергоресурсів в Україні та сформували рекомендації.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 0 Середній рейтинг: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here