Ключовим питанням для співвласників, які планують проводити термомодернізацію свого будинку, є пошук вигідних умов фінансування для реалізації комплексу енергоефективних заходів.

Сергій Савчук, Голова
Держенергоефективності

Державну програму «теплих кредитів», що відшкодовує частину тіла позики (від 40% до 70%), продовжено на 2018 рік. На наступний рік заплановано виділити 190 млн гривень, що за словами Сергія Савчука, Голови Держагентства з енергоефективності, втричі більше, ніж було освоєно об’єднанннями в цьому році.

Втім, кількість об’єднань і попит на державні пільгові кредити зростає. Більше того, попит на державні кредити у 2017 році стримувався браком коштів у програмі, що в ручному режимі продовжувалась протягом року; тож цифра фактично освоєних коштів цьогоріч не відповідає справжньому попиту на них. Влучною порадою, відтак, буде подати заявку не пізніше першого кварталу 2018 року, щоб гарантовано потрапити в цю програму.

З іншого боку, «теплими кредитами» державна підтримка ОСББ не вичерпується. За підтримки IFC у другій половині 2018 року в Україні має запуститися Фонд Енергоефективності. На розвиток діяльності Фонду погоджено залучення 100 млн євро грантової допомоги з боку Європейського Союзу протягом 5 років. Загалом, на діяльність Фонду у 2018 році заплановано 1,6 млрд гривень.

Геннадій Зубко, Міністр ЖКГ

Передбачається, що Фонд надаватиме не лише фінансову, але й технічну підтримку для ОСББ, а також здійснюватиме оцінку ефективності проведених заходів. Про особливості функціонування Фонду широкому загалу поки відомо мало. За словами Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, продукти Фонду для ОСББ поділятимуться на 2 типи:

  1. «легкий» пакет включатиме встановлення приладів обліку, індивідуального теплового пункту, перевірку інженерних систем тощо;
  2. «комплексний» передбачитиме повну реновацію будинку.

Від глибини енергоефективних заходів залежатиме розмір компенсації.

Окрім державних програм підтримки, продовживатимуть діяти місцеві: в 2017 році місцевою владою було профінансовано 155 програм підтримки енергоефективних заходів, що майже вдвічі більше ніж рік тому. Зазвичай йдеться про компенсацію частини відсотків банківського кредиту. Консолідовані зусилля активних ОСББ міста можуть впливати на прийняття рішення про запуск такої програми з боку міської ради, тому порадою тут буде тісніша співпраця з місцевою владою для запуску місцевої програми підтримки ОСББ у Вашому місті.

Нарешті, фінансована Європейським банком реконструкції та розвитку програма «IQEnergy» підходить до того, щоб у 2018 році почати фінансування ОСББ. Наразі тривають пошуки та переговори з потенційними банками-партнерами програми. Тут деталей теж поки мало, але сподіваємось дізнатися більше вже у першій половині наступного року.

Слідкуємо за новинами!

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 4.3]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here