В окремих випадках можливе цільове використання енергії з відновлюваних джерел.

Можливості використання відновлюваних джерел енергії для теплової модернізації будівель

• Теплова енергія від спалювання біомаси або деревини, відходів деревини (наприклад, тирси) і соломи. Для цієї мети застосовують спеціальні котли. Вартість опалення за допомогою цього виду палива нижче, ніж при застосуванні традиційних видів палива. На ринку представлені котли дуже хорошої якості для спалювання деревини та відходів деревини, а також котли для спалювання соломи.

• Теплова енергія від сонячного випромінювання, яка використовується з допомогою сонячних колекторів, розташованих на даху або стіні будинку. Це тепло можна викори- стати для підігріву гарячої води для побутових потреб (як в будинках на одну сім’ю, так і у великих житлових будинках і будівлях громадського призначення, наприклад, в лікарнях), а також для опалювання приміщень. В умовах України, враховуючи обмежені можливості використання сонячної енергії в зимові місяці, застосовують системи, які використовують тепло від сонячного колектора в комбінації з іншим джерелом тепла. Як правило, колектори розташовують на дахах будівель, орієнтуючи їх на південь, під відповідним кутом нахилу. Для підігріву гарячої води необхідні колектори площею 1 – 1,5 м2 на одного мешканця. Тепло, отримане від сонячних систем, дешеве, але встановлення відповідного обладнання і сама система достатньо дорогі.

• Для використання тепла землі або водойм застосовують теплові насоси. Ці пристрої споживають електроенергію для роботи компресора. Тепло, отримане таким способом, має досить низьку вартість, але витрати на встановлення теплового насоса і всієї системи досить високі.

• Електроенергію від місцевої малої гідроелектростанції або вітростанції використовують, в основному, для освітлення і електроживлення побутової техніки.

Слід пам’ятати, що використання альтернативних джерел енергії економічно доцільно здійснювати лише після модернізації системи опалення і гарячого водопостачання, а також утеплення будівлі.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 4]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here