Саме серце Франції, регіон Іль-де-Франс, що охоплює Париж та його міста-сателіти, стоїть перед тим самим завданням, що й українські міста: підвищенням ефективності споживання енергії у житловому секторі.

Наразі в регіоні випробувається механізм фінансування термомодернізації з боку державно-приватних енергосервісних компаній: так, Європейський інвестиційний банк надав позику у 100 млн євро компанії Énergies POSIT’IF, якою спільно володіють районна рада Іль-де-Франс, муніципалітет Парижу, декілька місцевих рад, а також декілька приватних інвесторів з банківського сектору.

Нагадаємо, принцип енергосервісного контракту полягає в тому, що інвестор оплачує та, зазвичай, реалізує комплекс енергоефективних заходів для клієнта (ОСББ) за власний рахунок. Повернення інвестицій він отримує завдяки скороченню витрат на енергоносії: різниця в платіжках йде на погашення його вкладень. Після закінчення енергосервісного контракту клієнт отримує термомодернізований будинок, не вкладаючи зі свого боку жодних коштів.

Стомільйонна позика буде використана на термомодернізацію саме житлових багатоквартирнгих будинків. Передбачається, що завдяки цій програмі споживання енергії у 40,000 помешканях має зменшитись, в середньому, на 38% до 2020 року. Пріорітетним підходом, як і в Україні, є комплексна термомодернізація: утеплення фасаду, модернізація систем опалення, вентиляції, заміна конструктивних елементів.

Програма стартувала у 2015 році, за цей час підготовані проекти і почалися роботи в чотирьох кондомінумах (аналог нашого ОСББ), що разом нараховують 1500 помешкань. Наразі в роботі ще 12 проектів з термомодернізації кондомініумів із 3000 квартир.

Хосе Лопез, президент Énergies POSIT’IF, який, до речі, колись працював в Україні, зізнається, що перед ним стоїть складне завдання. «Нам потрібно переконати кожного власника помешкання в кондомініумі пристати на спільний план та профінансувати свій внесок в реновацію будівлі».

В Парижі три чверті житлового сектору належать або до об’єднань, або до соціального житла. Помешкання, побудовані у шістдесятих-сімдесятих роках, до “нафтофого потрясіння” 1970 року, втрачають тепло не гірше українських хрущівок. Для цих будинків економія теплової енергії очікується на рівні від 40% до 70%.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 2 Середній рейтинг: 3]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here