Гідроелеватор – це струминний насос, який під’єднує будинки старої забудови до районної тепломережі. Він застосовувався з метою зниження температури теплоносія з тепломережі, підмішуючи відпрацьовану воду (що встигла охолонути поки пройшла через усі радіатори в будинку). Це було необхідно для забезпечення належних умов експлуатації внутрішньобудинкової системи опалення. Інша задача полягала у створенні циркуляції (руху) теплоносія в системі опалення.

гідроелеватор
Принцип роботи гідроелеватора

Поряд із тим варто розуміти, що:

  • Гідроелеватор – це пристрій за своєю суттю і призначенням нерегульований, його було сконструйовано в середині 30-х років минулого століття на зорі розвитку централізованого теплопостачання, коли про кількісне регулювання теплопостачання навіть не замислювалися;
  • Гідроелеватори призначені для систем з постійним гідравлічним режимом, тобто з постійною витратою теплоносія;
  • Постійна витрата теплоносія в системі опалення – це не енергоефективно! Це як постійно включений, незалежно від часу доби, освітлювальний прилад, або ж постійно відкритий водопровідний кран, незалежно від потреби у воді. Робота гідроелеватора залежить і від роботи теплової мережі, і від стану внутрішньобудинкової системи опалення;
  • В разі аварії в тепломережі у всьому будинку також зупиниться циркуляція теплоносія;
  • Будь-яке втручання в роботу гідроелеватора призведе до розбалансування системи опалення по всіх стояках системи опалення будинку.

ВИСНОВКИ:

Гідроелеватор – це струминний насос, який не можна регулювати!

Застосування гідроелеватора в системі опалення заборонено існуючими державними будівельними нормами України: і в новому будівництві, і при реконструкції, і навіть при капітальному ремонті будівель.

При термомодернізації будинку, маючи на меті енергозаощадження, необхідно замінити гідроелеватор на сучасний тепловий пункт з регулюванням за погодними умовами.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 2 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here