За останні кілька років комунальні тарифи невпинно зростали. Сьогодні ми оплачуємо електроенергію за тарифами, які набули чинності 1 березня 2017 року. Нагадаємо, після березневого подорожчання встановлено два тарифи на електроенергію:

  1. 0,9 грн за 1 кВт⋅год у разі споживання до 100 кВт⋅год на місяць;
  2. 1,68 грн за 1 кВт⋅год у разі споживання понад 100 кВт⋅год на місяць.

2018 року невтішна (для населення) тенденція, ймовірно, триватиме. Так, згідно з проектом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ціни на електроенергію мають підвищити майже на 16%.

На виклики, які ставить перед населенням ріст тарифів, можна відповісти нескладними, але ефективними способами. В одному із випусків “Твого дому” автори програми показали історії різних будинків, хазяї яких модернізували електричні мережі. За їхніми матеріалами ми підготували статтю про заходи, які дозволять зберегти електроенергію в будинку.

Багатоквартирні будинки

Навряд чи багато громадян задумуються про те, наскільки складною є система виробництва і постачання електроенергії. Робота електростанцій і численних підстанцій, через які проходить струм на шляху від виробника до кінцевого споживача, часто є поза сферою нашої обізнаності і практичної відповідальності. Однак, зрештою, електроенергія надходить у розподільний щит багатоквартирного будинку і саме тут починається та частина електромережі, на яку ми можемо впливати. Електричні мережі багатоповерхівок належать їхнім співвласникам. За їхній технічний стан відповідає або ОСББ, або компанія, яка обслуговує будинок і прибудинкову територію. На жаль, в багатьох будівлях радянської забудови внутрішньобудинкові електромережі в жахливому стані, оскільки їх в належний спосіб не обслуговували десятиліттями.

Нижче на фото щитова, яку встановило ОСББ «Автотранспортник-2» в будинку за адресою вул. Зодчих 60/1. Щоб не потрапити в надзвичайну ситуацію, тут повністю оновили електричне начиння. Така заміна коштувала власникам квартир 30000 грн, однак перерахунок цієї суми на одну квартиру демонструє, що це значно дешевше, ніж ремонт електроприладів, які можуть вийти з ладу через стрибок напруги.

Модернізована електрощитова в ОСББ "Автотранспортник-2"
Модернізована електрощитова в ОСББ “Автотранспортник-2”. Джерело: Твій дім

Освітлення будинку та прибудинкової території

Для багатьох ОСББ і ЖБК суттєвим джерелом економії витрат є освітлення під’їзду.

Лампи з датчиком руху

Рівненське ОСББ «Шухевич-8» оновило у власному домі всі 36 розподільних щитків. Провести модернізацію вдалось завдяки коштам, які об’єднання зекономило на лампах з датчиками руху.

Енергозберігаючі лампи

ЖБК «Квазар 11», що управляє будинком за адресою вул. Попова, 15, на всіх поверхах замінив звичайні лампочки на енергозберігаючі. За словами Людмили Терещенко, голови правління кооперативу, нові лампочки купили оптово в інтернет-магазині за ціною близько 40 грн. Через кілька місяців менші платіжки за електроенергію покрили витрати на лампочки, а надалі дім став економити до 2000 грн на місяць.

Діодні антивандальні світильники

Однак членам правління кооперативу доводиться ще й дбати про антивандальні властивості світильників. В ОСББ «Перший будинок» вирішили цю проблему своєрідно: встановили спеціальні діодні світильники, які ніяк неможливо використати в домашніх умовах. Михайло Кальтагейсер, голова об’єднання, розповідає, що витрати на освітлення місць загального використання становлять чималу суму: 50000 грн на рік. Установка згаданих діодних антивандальних світильників заощаджує половину – близько 25000 грн на рік. Ресурс діодів – до 8 років, притому витрати на них окупилися менше, ніж через рік.

Діодні антивандальні світильники
Діодні світильники – ефективний захід проти несумлінних жителів і гостей багатоповерхівок. Джерело: Твій дім

Квартири

Отримати чисту грошову економію можна і в масштабах квартири. Кілька простих рішень, які не потребують значних витрат, дозволять суттєво зменшити споживання електроенергії. Ось деякі правила економії струму вдома:

  • коли виходите зі свого помешкання, вимикайте з розетки усі побутові прилади, а особливо ноутбуки, телефони, планшети після того, як вони зарядилися;
  • не забувайте вчасно замінювати і чистити фільтри пилососа, інакше він буде використовувати більше електроенергії;
  • регулярно розморожуйте холодильник;
  • завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією: часткове або надмірне заповнення призводить до перевитрат енергії на 30%;
  • і, звичайно, слід замінити традиційні лампи розжарення на енергозберігаючі.
Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 4 Середній рейтинг: 4]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here