Першим підготовчим етапом при термомодернізації будівлі є виконання енергетичного аудиту. Енергетичний аудит – це робота з техніко-економічної оцінки будівлі з точки зору енергоспоживання. В результаті аудиту визначаються заходи, які необхідно виконати для зменшення енергоспоживання, та пов’язані з цим експлуатаційні витрати. Аудитом оцінюється окупність цих заходів і визначається найбільш економічно вигідне (оптимальне) рішення.

Енергетичний аудит

Енергетичний аудит – це обстеження будівлі, необхідне:

  • власнику будівлі для підстави прийняття рішення про термомодернізацію;
  • організації, яка здійснює фінансування (банк, інвестор т.д.) для підтвердження економічно ефективної діяльності і впевненості в поверненні кредиту.

Аудит є досить складною роботою. Його проведення необхідно доручати підготованому спеціалісту (енергетичному аудитору).

Список організацій, які виконують енергоаудит, розміщений на сайті Асоціації енергоаудиторів – www.aea.org.ua. З цього списку можна вибрати спеціалістів за адресою їх місцезнаходження, а також за спеціалізацією (буділі, або джерела тепла, теплові мережі).

Першим підготовчим етапом при термомодернізації будівлі є виконання енергетичного аудиту
Першим підготовчим етапом при термомодернізації будівлі є виконання енергетичного аудиту

Будівельний проект

Утеплення будівлі повинне здійснюватись на основі проекту навіть тоді, коли цього не вимагають обов’язкові будівельні норми.

В проекті повинні бути окреслені необхідні деталі і одночасно описані теплоізоляційні матеріали, їх вид і тип з посиланням на відповідні українські норми або технічні умови.

Проектом необхідно визначити:

  • спосіб підготовки основи;
  • спосіб приклеювання і розміщення утеплювального шару;
  • тип, довжину, кількість і розташування кріпильних дюбелів (якщо вони необхідні);
  • спосіб виконання зміцнювального і фасадного шару;
    спосіб примикання утеплення до окремих елементів фасаду (цоколя, осадочних швів, які примикають до столярних виробів, балконів і т.д.).

Проектна документація повинна бути розроблена чітко згідно з вимогами ДБН А.2.2-3-2012 «Склад і зміст проектної документації для будівництва».

Рекомендується також розробка проектної документації на модернізацію внутрішньобудинкових систем інженерного забезпечення будівель.

Утеплення будівлі повинне здійснюватись на основі проекту навіть тоді, коли цього не вимагають обов’язкові будівельні норми.

Виконання робіт

Будівельні роботи, по’вязані з утепленням індивідуальних житлових будинків, а також модернізацію їх інженерних систем здійснюють згідно з вимогами Державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК).

Необхідно дотримуватись наступного:

підставою для початку робіт є проектна документація і відповідне погодження.

 

Особливу увагу слід звернути на якість матеріалів і робіт. Досить часто зустрічаються випадки придбання у нелегальних виробників дешевих матеріалів для виконання утеплення, які мають дуже погану якість. Нерідко виконання робіт з утеплення довіряють бригадам випадкових виконавців. Способи, які вони застосовують, як правило, не відповідають рекомендованій технології. Нерідко спостерігаються спроби «економії» у використанні дорогих матеріалів (клею, дюбелів і т.д.), що негативно впливає на якість робіт. Такі дії неприпустимі, вони призводять до дуже швидкого руйнування всього утеплення. Наприклад, неналежне, погано виконане кріплення теплоізоляційного шару до основи може спричинити відривання плит утеплювача при сильному вітрі, а неправильне виконання фасадного структурного шару може викликати його поступове відпадання.

Помилкою є пошук виконавців, які пропонують найнижчі ціни. Видима економія може в цьому випадку викликати в найближчому майбутньому велику шкоду і непотрібні витрати. Вигіднішим є залучення доброго, перевіреного виконавця з рекомендаціями.

Необхідність турботи про якість стосується не лише утеплення, а і всіх термомодернізаційних робіт.

При покупці матеріалу, для впевненості в його якості, необхідно вимагати від продавця документи, які підтверджують відповідність виробу вимогам нормативних документів і технічним умовам, або, так званий, сертифікат відповідності цим вимогам.

Зміни в енергоспоживанні

Термомодернізація будівлі і ї системи опалення дозволяє суттєво зменшити споживання теплової енергії і знизити експлуатаційні видатки. Результати реалізації окремих модернізаційних заходів відрізняються в кожному індивідуальному випадку. Однак, на підставі багатьох реалізованих прикладів, можна визначити деякі усереднені значення.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here