Віталій Рудой, керівник напрямку “Нове будівництво та реконструкція” компанії Danfoss розповів у програмі “Твій дім. Практика” про те, як встановити індивідуальний тепловий пункт у багатоквартирному будинку та який результат забезпечить це обладнання.

Чи можливо встановити індивідуальний тепловий пункт у старій будівлі? Та яка специфіка функціонування ІТП у такому будинку?

Це питання дуже слушне. Мешканці часто задають його, оскільки в старій будівлі вертикальна система опалення. Тому хочу зауважити: індивідуальний тепловий пункт можна встановлювати у будь-якій будівлі незалежно від строку експлуатації та системи опалення (вертикальної чи горизонтальної). Це не проблема. Єдине, на що впливатиме внутрішня система опалення – на характеристики обладнання, яке буде встановлено в індивідуальному тепловому пункті. Головним чином – на параметри циркуляційного насоса, який буде встановлено. Параметри насосу визначатиме проектувальник.

Проектувальник, який займається питанням установки ІТП у конкретному старому будинку, має зважати на наступні моменти. Це стан підвалу у будівлі: чи достатньо там місця для ІТП, чи взагалі є підвал для його встановлення. Наприклад, у Києві є будинки без підвалів, тому там необхідно прибудувати спеціальне приміщення для ІТП. В такому випадку треба враховувати, що вартість проекту включатиме витрати на будівництво такого приміщення. Також треба враховувати стан в середині будинку та стан трубопроводів (можливо їх потрібно перекласти або замінити).

Скільки приблизно може коштувати ІТП для такого старого будинку?

Треба дивитися на фактори, які будуть важливими для визначення вартості такого ІТП. У старому житловому фонді будинки відрізняються поверховістю: п’яти поверхові, дев’яти поверхові, шістнадцяти поверхові тощо. Тому по-перше, вартість залежатиме від теплового навантаження будинку.

Друге – впливатиме те, що саме ми будемо модернізувати: тільки систему опалення у будинку, чи систему гарячого водопостачання також.
Третє – на вартість ІТП буде впливати, чи можна під’єднати наш будинок до теплової мережі без застосування теплообмінника чи потрібно його застосовувати.

Четверте – стан підвалу, де буде встановлено ІТП.

Наш досвід показує, що на один Ватт встановленої потужності потрібна одна гривня. Тобто, якщо будинок споживає 300 кіловатт теплової енергії, то ІТП буде коштувати приблизно 300 тисяч гривень.

Зрештою, кінцева вартість ІТП визначається проектувальником на основі того обладнання, яке буде застосовано, та враховуючи супутні витрати, що можуть бути пов’язані з підвалом або прибудованим приміщенням тощо.

Чи потрібно буде балансувати систему опалення після встановлення ІТП?

Так, звичайно потрібно. Балансування системи опалення також нормоване, як і встановлення ІТП.

Чи потрібно балансування – розглянемо на прикладі. Припустимо, у будинку єстояки, розташовані поблизу ІТП. Вони будуть отримувати більшу кількість теплоносія, ніж потрібно. А стояки, розташовані далі від ІТП, не отримують необхідну кількість теплоносія. Тому мешканці ближніх стояків скаржаться на неефективне споживання теплової енергії, бо їм жарко, а мешканці квартир, в яких стояки знаходяться далі від ІТП, скаржаться, що їм холодно. Єдиний вихід з цієї ситуації – балансування системи опалення автоматичними балансувальними клапанами. Вони допоможуть визначити точну витрату по кожному стояку у будинку та забезпечити ефективне використання теплової енергії та комфортні умови проживання для мешканців.

Балансування не закінчується монтуванням балансувальних клапанів. Потрібно також зробити їх налаштування. Це роблять монтажники за допомогою спеціального обладнання. Після налаштування ми отримуємо економію приблизно 8-10%.
Але треба пам’ятати: балансування без ІТП неможливе, бо елеваторний вузол, який є в існуючих теплових пунктах, не дозволяє зробити налаштування системи опалення!

Якщо ви хочете економити на опаленні, зменшити споживання тепла – треба встановити у багатоквартирному будинку індивідуальний тепловий пункт, провести його наладку та зробити балансування системи опалення.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 2 Середній рейтинг: 3]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here