Віктор Пирков, канд.техн.наук, доцент, заступник генерального директора з наукової роботи компанії “Данфосс ТОВ”, член технічних комітетів з нормування при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, коментує ДБН В.2.6-31:2016 “Теплова ізоляція будівель”, який є заходом з імплементації вимог законодавства ЄС у систему нормування у будівництві.

Віктор Пирков:

Сьогодні у нас суттєвий крок уперед. Ми почнемо розмовляти всі однією мовою під назвою енергоефективність: починаючи з верхніх чиновників і закінчуючи квартирами. Це означає, що в Україні запропоновані і будуть реалізовуватися єдині підходи до енергоефективності та заходів і результатів, які ми отримаємо.

Ми побачили цю схему – клас енергоефективності A, B, C, D. Що це означає для населення? Населення сьогодні турбує єдине – комунальна платіжка. І залежно від того, які ви заходи робите з будівлею чи з квартирою, ви по своєрідних «сходах» ідете до класу А, зменшуючи свої комунальні платежі. Зробили вікна? Будь ласка, подивіться, що ви отримали. Поміняли енергосистему? Отримали ще заощадження. І це дає змогу не тільки будівельній галузі, а і населенню чітко розуміти, які заходи слід робити, щоб зменшити комунальні платежі.

Я дуже завдячую Міністерству і нашим європейським колегам, що ми прийшли нарешті до цього суттєвого кроку в Україні. Бо недобре, коли «кожен кулик своє болото хвалить»: одні кажуть, давайте централізоване теплопостачання поміняємо, інші – на індивідуальні котли, біомасу. Ось це дає ця методика як для держави в цілому, так і конкретно для населення: як порахувати, що зробити, як оцінити всі ці заходи. І що дуже приємно, що відповідно до цих заходів є і діє в Україні програма «теплі кредити» та програма, запропонована європейськими колегами. Все це пов’язане – і ви розумієте, під що берете кредити, ви знаєте який буде результат та наскільки зменшаться комунальні платежі.

З точки зору інженерії, дійсно дуже важливе також розуміння, що сьогодні будівля розглядається в цілому: теплова оболонка та інженерні системи; є клас енергоефективності будівлі в цілому, і є клас енергоефективності кожної інженерної системи та кожного обладнання у цій системі. І якщо ви змінюєте це будь-що у будівлі чи у системі, ви отримаєте результат у вигляді своїх комунальних платежів.

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ: 

Я вам дуже дякую! Зрозумілими для населення словами виразили те, що ця картинка – це не клас енергоефективності, а це рівень споживання енергії, найголовніше – кошторис практичної експлуатації вашого житла. Але для цього нам разом потрібно зібратися з точки зору держави, на центральному рівні, безпосередньо бізнесу, який повинен впроваджувати. І мені це дуже приємно, тому що саме малий і середній бізнес  будуть найактивнішими в цьому запровадженні, оскільки виробники, виконавці послуг, впроваджувачі енергоефективних заходів – це малий і середній бізнес. І енергоаудитори повинні активно працювати на цьому ринку.

Геннадій Зубко
Геннадій Зубко

З іншого боку, ми віддаємо цю сертифікацію на саморегулювальні організації: ринок сам буде визначати практично, кому надавати сертифікат, але відповідальність буде нести безпосередньо сам виконавець.

Я хотів би, щоб ми чітко розуміли, що впроваджуючи такі заходи, ми повинні підходити комплексно до вирішення цих питань. Неможливо сказати людині: «Купи вікно, поміняй в квартирі – і у тебе буде та енергоефективність, на яку ти очікуєш». Йому потрібно надати комплексний підхід, а людина вже за рахунок тих можливостей і підтримки держави, що надає сьогодні підтримку в «теплих кредитах» до 40%. Ми розраховуємо, що з впровадженням Фонду енергоефективності саме такі заходи будуть компенсуватися і за рахунок державного бюджету, в якому цього року закладено 400 мільйонів, і підтримки Європейського союзу, буде практично компенсовано до 50% таких енергоефективних заходів.

Тому ця комплексна система повинна запрацювати. Єдине, що нам потрібно сьогодні, – це потужна підтримка Верховної Ради, щоб проголосувати за ці закони. І ми готові далі – і бізнес, і громадяни – впроваджувати енергоефективні заходи, для того щоб зменшити своє споживання і зменшити споживання безпосередньо всієї держави.

Практично ми бачимо, що Україна спроможна зменшити споживання газу з 19 млрд кубів газу до 11 млрд. Це величезні цифри для державного бюджету і для бюджету будь-якої родини.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here