Природна вентиляція

Природна вентиляція
Схема природної вентиляції приміщення

Найбільш поширеним способом організації повітряного обміну в приміщеннях є природна вентиляція. Це найпростіший спосіб вентиляції, в якому постійний притік свіжого повітря ззовні відбувається через нещільності вікон і дверей, а в певні періоди часу – також через відкриті вікна. Видалення використаного повітря відбувається через вертикальні вентиляційні канали, які знаходяться в кухнях, ваннах і туалетах, а іноді – і в інших приміщеннях. Для належного притоку повітря потрібні щілини у внутрішніх дверях, удверяхваннихітуалетів. Неправильною є точка зору, що стіни «дихають». Мізерно мала кількість повітря, яка, можливо, проходить через стіни, практично, не має ніякого значення для забезпечення вентиляції приміщень.

Система природної вентиляції має той основний недолік, що інтенсивність обміну повітря залежить від погодних умов, які змінюються (температура повітря, швидкість вітру, тиск) і непристосована до фактичних потреб, зв’язаних, наприклад, з присутністю людей або приготуванням їжі. В результаті цього обмін повітря іноді буває недостатнім, а інколи – надмірним. Окрім цього, система природної вентиляції не забезпечує необхідної чистоти повітря в приміщеннях, і одночасно призводить до великого теплоспоживання.

Вентиляція після заміни вікон

Вікна старого типу, звичайно, недостатньо герметичні. Через це в приміщення часто надходить надмірний притік зовнішнього повітря, який охолоджує приміщення. Коли проведено заміну старих вікон на нові, то дуже висока щільність нових вікон може викликати різке обмеження кількості свіжого повітря, яке надходить в приміщення. В результаті в квартирі підвищується вологість, виникає цвіль і грибок, що загрожує здоров’ю людей.

Для забезпечення потрібного обміну повітря сучасні щільні вікна мають спеціальні мікрощілини. Таке рішення дає можливість провітрювати приміщення на рівні, близькому до гігієнічних вимог. На жаль, багато споживачів не використовують цю можливість і закривають вікна максимально щільно. В результаті споживачі часто погано почуваються, а на стінах в приміщеннях з’являється волога.

Щільність вікон характеризують показником проникності повітря G, кг/(м2/ч). Нові вікна повинні мати G = 6 кг/(м2/ч).

Природна вентиляція не забезпечує умов для хорошого провітрювання і для економії теплової енергії. Тому замість неї застосовують сучасніші рішення.

Сучасним рішенням є вентиляція з контрольованим (або регульованим) притоком повітря, наприклад, застосування вікон з вбудованими вентиляторами. Або застосовують спеціальні отвори в стінах для регульованого притоку повітря. Це можуть бути автоматичні вентилятори, які регулюють кількість надходження повітря залежно від потреби. Застосовують вентилятори з так званим гігрокеруванням, які реагують на рівень вологості повітря в приміщенні. При підвищеній вологості вентилятор автоматично збільшує притік повітря.

Система примусової вентиляції з гігроуправлінням складається з вентиляторів з гігрокеруванням, які знаходяться в кімнатах, і вентиляційних решіток з гігрокеруванням в кухнях і ванних. Вентилятори можна монтувати в верхній частині вікон або над ними. Двері в ванні кімнати обов’язково повинні мати отвори або вентиляційні щілини.

Також можна застосувати приточно-витяжну вентиляцію з рекуперацією (поверненням) тепла, коли в спеціальних пристроях (рекуператорах) повітря, яке видаляється з приміщення, нагріває повітря, яке надходить в приміщення. Ця система найбільш енергоефективна і забезпечує найкращий контроль кількості і якості повітря. Вона вимагає вищих інвестиційних видатків, які, однак, швидко повертаються.

Вдосконалення системи вентиляції є необхідною умовою раціональної термомодернізації.

Вентилятор з гідрокеруванням освіжає повітря в приміщенні:

  1. Вікно в пластиковій рамі.
  2. Вентилятор, вмонтований у віконну раму.
  3. Свіже повітря.
  4. Вентиляційна решітка.
  5. Повітря, яке видаляється.
Вентилятор з гідрокеруванням
Вентилятор з гідрокеруванням

Волога!

При застосуванні вікон з високою щільністю необхідно звернути особливу увагу на забезпечення достатньої вентиляції, щоб не допустити підвищеної вологості в приміщеннях.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here