Вікна – це елементи будівлі, через які, зазвичай, втрачається 15…30% теплової енергії, яка подається в будівлю, а у випадку поганого стану вікон – значно більше. Існує багато способів скорочення цих втрат. Найголовніші серед них це:

  • заміна вікон;
  • зменшення розміру вікон;
  • застосування віконниць і жалюзі.

Заміна вікон

Найрадикальнішим методом зменшення теплових втрат через вікна є заміна існуючих вікон на нові вікна з високими теплоізоляційними властивостями. На ринку представлені різні типи енергозберігаючих вікон: дерев’яні, пластикові, алюмінієві, зподвійнимабопотрійним заскленням,із застосуванням спеціального скла і т. д. В цих вікнах застосовують склопакети, які складаються з 2-х або 3-х з’єднаних між собою заводським способом шиб. Простір на кілька міліметрів між шибами заповнений сухим повітрям або спеціальним газом.

Заміна вікон на нові, більш високої якості, вимагає витрат. Але нові вікна мають ряд експлуатаційних переваг: добрі характеристики теплової ізоляції, легкість експлуатації (вікна з пластику не потрібно малювати), висока звукоізоляція (добре поглинають зовнішні шуми) і велика щільність (менше пилу).

Старі вікна мають опір теплопередачі R нижче 0,3 м2•К/Вт. Нові вікна повинні мати значення R не нижче 0,75 м2•К/Вт (для південних областей і Закарпаття – не нижче 0,6 м2•К/Вт). Нові вікна дуже щільні, що позитивно впливає на економію теплової енергії при опаленні, але може негативно впливати на вентиляцію приміщень.

Зменшення розміру вікон

У деяких будівлях площа вікон є надмірною. Наприклад, ряди вікон вздовж усієї будівлі або по висоті усієї сходової клітки.Така площа вікон є надлишковою для освітлення приміщень і є причиною дуже великих теплових втрат. У таких випадках необхідно зменшити площу вікон до раціональної.

Найнижчою зовнішня температура повітря є вночі, коли вікна як джерело світла не потрібні. Таким чином, можна в нічний час обмежити теплові втрати через вікна, застосовуючи їх додаткову теплоізоляцію у вигляді закритих віконниць або жалюзі.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 3 Середній рейтинг: 3.7]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here