1 липня 2017 року виповнюється два роки з початку реформи ЖКГ – саме тоді вступив у дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Завдячуючи цьому закону, жителі багатоповерхових будинків отримали змогу створювати ОСББ та перебирати управління будинком на себе.

Самого правового механізму виявилося, звичайно, замало: усвідомлення жителями багатоповерхівки самих себе як співвласників всього будинку потребує справжньої «революції в головах», не дарма досвідчені голови ОСББ називають себе в першу чергу психологами. Іншими важливими умовами ходу реформи стали відсутність протидії з боку місцевої влади, вдале фінансове планування (наразі чимало ОСББ стикаються із зупинкою відшкодовування пільг і субсидій) та доступ до якісної інформації – умови, що не завжди справджувалися.

Незважаючи на такі труднощі, кількість створених ОСББ невпинно зростала ці два роки.

Однією з основних причин стала доступність державних «теплих кредитів» – пільгового фінансування, що дозволяє компенсувати від 40% до 70% кошторису теплової модернізації будинку. За даними Державного агентства з енергоефективності, лише в травні 2017 року державною програмою скористалися 82 ОСББ, залучивши 11,6 млн грн на енергоефективні заходи. Економія на комунальних платежах, підвищення ринкової вартості нерухомості, більший комфорт – це те, що спонукає жителів багатоповерхівок об’єднуватися та починати роботи з термомодернізації попри названі перепони.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 0 Середній рейтинг: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here