Зміст:

 1. Утеплення зовнішніх стін
 2. Утеплення ззовні – безшовні системи утеплення (БСУ)
 3. Утеплення ззовні – з облаштуванням додаткової захисної утеплювальної стінки
 4. Утеплення ззовні – вентильований фасад
 5. Виконання утеплення зсередини
 6. Утеплення стіни: безшовний метод
 7. Утеплення з додатковою утеплювальною стінкою
 8. Утеплення даху і суміщеного перекриття
 9. Утеплення перекриття над підвалами

Утеплення зовнішніх стін

Утеплення здійснюють шляхом додавання до існуючої стіни додаткового шару матеріалу з високими теплоізоляційними властивостями. В результаті утеплення зменшуються теплові втрати, а також підвищується температура внутрішньої поверхні стіни, що позитивно впливає на тепловий комфорт та усуває можливість утворення конденсату та виникнення цвілі.

Ступінь теплоізоляції стін характеризують опором теплопередачі R. Чим більша ця величина, тим меншими є втрати тепла через стіну. Згідно з сучасними будівельними нор- мами, цей показник для південних областей і Закарпаття повинен становити 2,8 м2•К/Вт, для решти території України – 3,3 м2•К/Вт.

Для існуючих будівель, які проходять термомодернізацію, допускається застосування
понижуючого коефіцієнта 0,8, тобто, відповідно – 2,24 м2•К/Вт і 2,64 м2•К/Вт Стіни
будівель, збудованих десять або декілька десятків років тому, мають значення R при-
близно0,5…0,7м2•К/Вт. Таким чином,потрібно покращити теплозахисні властивості стін майже вп’ятеро. Досягають цього утепленням. Утеплення можна проводити різними методами. Основні – це утеплення ззовні або зсередини приміщення.

Утеплення ззовні однозначно є найрезультативнішим та зручним у реалізації. Тому, як правило, утеплюють стіни ззовні, за винятком нечисленних випадків.

Утеплення ззовні:

  • Створює рівномірну теплоізоляцію всієї поверхні стіни і найбільш результативно усуває “містки холоду”, які утворюються в кутах будівлі, місцях укладки плит перекриття, віконних балок, балконів та ін.
  • Збільшує теплову стійкість стіни (утеплена стіна є акумулятором тепла для приміщення).
  • Усіває пористість стіни і створює новий естетичний вигляд фасаду будівлі.
  • Може використовуватись без незручностей для жителів.

Утеплення зсередини застосовують у виняткових випадках, наприклад, в будівлях, які є пам’ятками архітектури або мають рельєф- ний фасад, а також при утепленні лише окремих приміщень.

Утеплення ззовні – безшовні системи утеплення (БСУ)

Цей спосіб застосовується найчастіше, і це – найдешевший метод утеплення стін.
Його здійснюють приклеюванням або кріпленням дюбелями до стіни теплоізоляційного шару (пінополістирольні плити або плити з мінеральної вати, на які наносять тонкий фактурний шар по сітці із скловолокна. Цей метод має різновиди, які пропонують різні фірми. Головним чином, вони відрізняються між собою матеріалами і технологією, які застосовуються.

Метод має багато переваг. Для нього характерні простота виконання, велика щільність, універсальність застосування та відносно низька вартість.

Утеплення прослужить довго, якщо воно виконане з матеріалів та за рекомендаціями одного виробника, а не комбінації різних систем і рішень.

Утеплення ззовні – з облаштуванням додаткової захисної утеплювальної стінки

Метод передбачає спорудження до існуючої стіни додаткової цегляної стінки товщиною 6,5 або 12 см, яка може бути поштукатурена або мати виведені шви. Простір між існуючою і додатковою стінками заповнений теплоізоляційним матеріалом (пінополістиролом або мінеральною ватою). Ця конструкція досить дорога, але дуже довговічна.

Утеплення ззовні – вентильований фасад

Метод виконання утеплення полягає в монтажі на фасаді існуючої будівлі спеціального стального або алюмінієвого каркасу, який покривається облицювальними матеріалами (плитами, сайдингом, профільованим металом). Як утеплювач, як правило, застосовують мінеральну вату. Через конструкційні особливості всередині такого фасаду природнім способом виникає вентиляція за рахунок різниці температури повітря всередині і зовні системи. Повітря, циркулюючи між шарами конструкції, висушує мінеральний утеплювач, якщо туди потрапляла волога. Повітряний прошарок шириною не менше 40 мм зберігає тепло, а також оберігає стіни від старіння, захищаючи їх від несприятливих погодних умов. Перевагою цього методу є можливість виконання робіт в холодну пору року.

Виконання утеплення зсередини

Утеплення стін зсередини виконують шляхом облаштування теплоізоляційного шару з пінополістирольних або мінеральних плит, які потім покривають гіпсокартоном або штукатурять.Утеплення даху і суміщеного перекриттяУтеплення перекриття під горищем, яке не опалюється полягає в укладанні додаткового шару теплоізоляції на перекриття.Якщо горище не використовується, то утеплення можна виконати з будь-якого теплоізоляційного матеріалу у вигляді плит, матів, повсті, або сипучих матеріалів. На горищах, які використовуються і не опалюються, теплоізоляцію виконують із матеріалів у вигляді плит і захищають її від пошкодження шаром цементної стяжки або настилом із дошок, які кладуть поверх теплоізоляц.

Утеплення стіни: безшовний метод

   1. Існуюча стіна.
   2. Теплоізоляційний матеріал (приклеїний або прикріплений дюбелями).
   3. Сітка з армуючим шаром.
   4. Підштукатурний шар.
   5. Штукатурка.

    Утеплення стіни: безшовний метод
    Утеплення стіни: безшовний метод

Утеплення з додатковою утеплювальною стінкою:

   1. Існуюча стіна.
   2. Теплоізоляційний матеріал.
   3. Стінка з облицювальної цегли.
   4. З’єднувальні анкери.
Утеплення з додатковою утеплювальною стінкою
Утеплення з додатковою утеплювальною стінкою

Утеплення даху і суміщеного перекриття

Утеплення перекриття під горищем, яке не опалюється полягає в укладанні додаткового шару теплоізоляції на перекриття.

Якщо горище не використовується, то утеплення можна виконати з будь-якого теплоізоляційного матеріалу у вигляді плит, матів, повсті, або сипучих матеріалів. На горищах, які використовуються і не опалюються, теплоізоляцію виконують із матеріалів у вигляді плит і захищають її від пошкодження шаром цементної стяжки або настилом із дошок, які кладуть поверх теплоізоляції.

Укладка додаткового шару теплоізоляції на горищі, до якого є вільний доступ, є простою та дешевою операцією.

Значно складнішим є утеплення так званої вентильованої суміщеної покрівлі, в якій над перекриттям верхнього поверху під плитами даху є повітряний простір на кілька десятків сантиметрів, до якого немає безпосереднього доступу. У цьому випадку застосовують метод задування в закритий простір суміщеної покрівлі спеціально підготованого теплоізоляційного матеріалу, який створює в цьому просторі теплоізолю- ючий шар.

Утеплення суцільної суміщеної покрівлі (без повітряного простору) у випадку доброго стану існуючих теплоізоляційного і покрівельного шарів здійснюють шляхом укладки додаткового шару теплоізоляції на існуючу покрівлю.

Утеплення перекриття над підвалами

Утеплення здійснюють зі сторони підвальних приміщень шляхом приклеювання
або підвішування теплоізоляційних плит. Підвішування плит можна виконувати спеціальними підвісними системами або металевою сіткою. Ізоляційний шар можна залишити незахищеним або можна його захистити алюмінієвою фольгою, шпалерами, штукатуркою і т.д.

Найважливішим елементом утеплення будівлі є шар матеріалу теплоізоляції. Це той елемент утеплення, властивості якого є вирішальними для ефективності утеплення і економії коштів. Тому дуже важливо застосовувати теплоізоляційний матеріал високої якості і належної товщини.

Економія на товщині і якості теплоізоляційного шару є великою помилкою, оскільки на вартість виконання утеплення це впливає незначним чином, а дуже сильно впливає на комунальні платежі за опалення.

Так, наприклад, якщо замість утеплення шаром теплоізоляції товщиною 10 см, виконати утеплення шаром товщиною 14 см, то вартість теплоізоляції збільшиться лише на 5%, а щорічні тепловівтрати через стіни будуть на 30% нижчими. Це значно зменшить вартість опалення протягом багатьох наступних років.

Оцініть статтю:
[Всього оцінок: 8 Середній рейтинг: 3.6]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here